Blog

ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ LASER “ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΠΟΛΛΩΝΑ¨ ΝΟΒ MEDAL RACE 2015

Screen Shot 2015-12-16 at 11.17.00 AM

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε ο διασυλλογικός αγώνας για σκάφη τύπου Laser STD/RDL/4.7 “Κύπελλο Απόλλωνα Ζωστήρα” NOB Medal Race 2015 με την συμμετοχή 72 αθλητών από 16 ναυταθλητικούς συλλόγους. Οι καιρικές συνθήκες ήταν ευνοϊκές με μέτριας έντασης ανέμους και επέτρεψαν να ολοκληρωθούν 6 ιστιοδρομίες και ένας αγώνας Medal Race για τους 10 πρώτους αθλητές κάθε κατηγορίας. Εξαιρετική ήταν η εμφάνιση των αθλητών του ΝΟΒ οι οποίοι κατέκτησαν συνολικά 8 κύπελλα με τον Δημήτρη Παπαδημητρίου στην 1η θέση της γενικής κατάταξης και 1η θέση εφήβων Laser 4.7, τον Πάνο Παυλάκη στην 3η θέση της γενικής κατάταξης και 3η θέση εφήβων Laser 4.7, τον Παντελή Κυρπόγλου στην 1η θέση Laser RDL ανδρών και 2η θέση γενικής και τον Κωνσταντίνο Χουσιάδα στην 2η θέση Laser RDL ανδρών και 3η θέση γενικής.