Blog

Πανελλήνιο πρωτάθλημα windsurfing στο ΝΟΒ

Σημαντική νίκη πέτυχε ο αθλητής μας Αλέξανδρος Καλπογιαννάκης στην Ολυμπιακή κατηγορία νεότητας, ο οποίος κέρδισε την πρώτη θέση του βάθρου, εξασφαλίζοντας το εισιτήριο για τους ολυμπιακούς αγώνες νεότητας που θα λάβουν χώρα φέτος τον Οκτώβριο στο Μπουένος Άιρες στην Αργεντινή.

Ο Αλέξανδρος κέρδισε τον τίτλο του πανελληνιονίκη μετά από ένα μπαράζ νικών 5-1, έναντι του παγκόσμιου πρωταθλητή Λεωνίδα Τσορτανίδη.

Την τρίτη θέση του βάθρου κατέκτησε στην ίδια κατηγορία ο αθλητής μας Μάνος Μανιαδάκης και στα κορίτσια η αθλήτριες μας Ελένη λύτρα και Αλίκη Καραντινού τη δεύτερη και τρίτη θέση αντίστοιχα.

Στην κατηγορία των κοριτσιών U17 η Αμαλία Μουρίκη πήρε τη 2η και η Δανάη Ποντίφηξ την 3η.
Τέλος στην κατηγορία U15 των κοριτσιών η αθλήτρια μας Ιόλη Λύτρα κατέκτησε την 3η θέση.

Θα θέλαμε να εκφράσουμε τις ευχαριστίες μας στους εθελοντές που βοήθησαν στην πραγματοποίηση του πρωταθλήματος στον όμιλό μας, καθώς και στα μέλη μας που ζεστά δέχτηκαν τους φιλοξενούμενους.