Η ομάδα υδατοσφαίρισης γυναικών Ν.Ο. Βουλιαγμένης στο Kosice για τη Euro League Women 2019 Η ομάδα υδατοσφαίρισης γυναικών Ν.Ο. Βουλιαγμένης στο Kosice για τη Euro League Women 2019
Η ομάδα υδατοσφαίρισης γυναικών του Ν.Ο. Βουλιαγμένης βρίσκεται ήδη στο Kosice της Σλοβακίας, προκειμένου να συμμετέχει στην 1η προκριματική φάση της  Euro league, για... Η ομάδα υδατοσφαίρισης γυναικών Ν.Ο. Βουλιαγμένης στο Kosice για τη Euro League Women 2019

Η ομάδα υδατοσφαίρισης γυναικών του Ν.Ο. Βουλιαγμένης βρίσκεται ήδη στο Kosice της Σλοβακίας, προκειμένου να συμμετέχει στην 1η προκριματική φάση της  Euro league, για το διάστημα 23-27 Ιανουαρίου 2019.

Η προπονήτρια Αλεξία Καμμένου, με όλες τις αθλήτριες στην διάθεσή της, έχει μοναδικό στόχο την κατάκτηση μίας εκ των δύο προνομιούχων θέσεων που οδηγούν στο Final Four της διοργάνωσης.

Η ομάδα του Ομίλου μας θα βρεθεί αντιμέτωπη με τις Dunaújváros (Ουγγαρία) Rapallo Nuoto (Ιταλία), CN Sabadell (Ισπανία) και τη διοργανώτρια ŠK Olympia Košice (Σλοβακία).

Δείτε όλους τους αγώνες του Ομίλου ζωντανά μέσω του link: https://dai.ly/x711gas

 

Στην ομάδα της αποστολής συμμετέχουν οι παρακάτω αθλήτριες:

  • Johnson Ashleigh
  • Στεφανία Χαραλαμπίδη
  • Ιωάννα Χυδηριώτη
  • Έλενη Ελληνιάδη
  • Ηλιάνα Κοκκινάκη
  • Ελένη Ξενάκη
  • Ειρήνη Νίνου
  • Μαρία Πάτρα
  • Χριστίνα Κώτσια
  • Βασιλική Διαμαντοπούλου
  • Jordan-Reese Raney
  • Μαρία Άννα Μαστρόκαλου
  • Μαρίνα Κοτσιώνη
  • Παναγιώτα Νίνου

 

Με την ομάδα, εκτός της Αλεξίας Καμμένου και της βοηθού της Κικής Λιόση, βρίσκονται ο έφορος Θεόδωρος Τσεβδός, ο φυσικοθεραπευτής Σταμάτης  Φώτογλου και ο Τεχνικός Διευθυντής του Ν.Ο.Β. Αρτίν Ελμισιάν.


Αναλυτικά ο Όμιλος και το πρόγραμμα των αγώνων:

Β Όμιλος

  • Dunaújváros (Ουγγαρία)
  • Rapallo Nuoto (Ιταλία)
  • CN Sabadell (Ισπανία)
  • ŠK Olympia Košice (Σλοβακία)
  • Vouliagmeni NC (Ελλάδα)

 

Πρόγραμμα αγώνων (τοπική ώρα)

Ημερομηνία   Ώρα Ομάδα   Ομάδα
24.01.2019   18:00  Dunaújváros :  Rapallo Nuoto
    19:30  CN Sabadell :  ŠK Olympia Košice
25.01.2019   10:00  Rapallo Nuoto :  CN Sabadell
    11:30  Dunaújváros :  Vouliagmeni NC
    18:00  CN Sabadell :  Dunaújváros
    19:30  Vouliagmeni NC :  ŠK Olympia Košice
26.01.2019   18:00  Vouliagmeni NC :  CN Sabadell
    19:30  ŠK Olympia Košice :  Rapallo Nuoto
27.01.2019   10:00  Rapallo Nuoto :  Vouliagmeni NC
    11:30  ŠK Olympia Košice :  Dunaújváros

 

Please follow and like us: