Category: Υδατοσφαίριση

Υδατοσφαίριση

Οι μίνι Παίδες στη μάχη του Πρωταθλήματος!

Η ώρα των μίνι Παίδων έφτασε! Η Ομάδα μας ρίχνεται στη μάχη για την Α΄φάση του Πρωταθλήματος, που ξεκινάει την Παρασκευή 15.05.15 μέχρι και την Κυριακή 17.05.15, στο κολυμβητήριο του Λαιμού.

Ο τρίτος όμιλος στον οποίο αγωνίζεται η ομάδα μας, αποτελείται από τους: Βουλιαγμένη, Εθνικός, Χίος, Ποσειδών Ιλισίων και Νηρέας Γέρακα. Όλοι οι αγώνες θα γίνουν στο Λαιμό, εκτός από τους,  Ποσειδών Ιλισίων -Χίος & Εθνικός -Ποσειδών Ιλισίων, οι οποίοι θα γίνουν στο κολυμβητήριο των Ιλισίων.

Οι τρείς πρώτες ομάδες περνάνε στην επόμενη φάση! Οι μικροί μας αθλητές μας περιμένουν όλους να τους υποστηρίξουμε και να πανηγυρίσουμε την πρόκρισή τους! Το πρόγραμμα είναι το εξής:

Γ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ : ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 15/5/15
ΩΡΑ: 19:30 ΝΟ ΧΙΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 16/5/15
ΩΡΑ: 12:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

3η αγωνιστική Σάββατο 16/5/15
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΧΙΟΥ – ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

4η αγωνιστική Κυριακή 17/5/15
ΩΡΑ: 11:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 12:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – ΝΟ ΧΙΟΥ

5η αγωνιστική Κυριακή 17/5/15
ΩΡΑ: 18:30 ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. – ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
ΩΡΑ: 19:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

Καλή Επιτυχία στην Ομάδα μας!!!

Please follow and like us:
Υδατοσφαίριση

Οι Κορασίδες στον Τελικό!

Πρόκριση στους τελικούς για τις Κορασίδες του ΝΟΒ!
Στο κολυμβητήριο Πεπανος στην Πάτρα ολοκληρώθηκαν οι αγώνες της Α φάσης για το Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης, με τον ΝΟΒ και την Πάτρα, να προκρίνονται στην τελική φάση.
Τα κορίτσια της Κικής Λιόση θα αγωνιστούν στις 10-12 Ιουλίου 2015, μαζί με τις υπόλοιπες ομάδες που προκρίθηκαν.

Αυτές, είναι: ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Πειραιά, Πανιώνιος, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Ολυμπιακός, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Λάρισας.

Η κλήρωση για την Τελική φάση θα γίνει στις 10.06.2015 στην ΚΟΕ.

Η σύνθεση της ομάδας μας αποτελείται από τις:

Κρασάκη Η
Ιωαννίδη Α
Καιάφα Ε
Καλαιτζή Α
Μουστακαρία Θ
Μαστρόκαλου Μ
Ντάσιου Α
Ρομποπούλου Α
Κοκκινάκη Η
Μαυρωτά Δ
Μαρινοπούλου Δ
Μπενάκη Α
Μαυρωτά Λ
Νιέρρη Π
Καλογεροπούλου Δ
Παναγιωτοπούλου Μ
Παπανδρέου Ε
Μπίφσα Δ
Πάγκαλου Γ
Πάτερου Ε

Please follow and like us:
Υδατοσφαίριση

Η Ανδρική Ομάδα στη μάχη των Play-Off!

Σήμερα στο Λαιμό το Ανδρικό απέναντι στον Υδραϊκό για τα Play Off !

Σήμερα, Τετάρτη 13.05.2015 και ώρα 19.30 στο Λαιμό, η Ομάδα μας θα βρεθεί αντιμέτωπη με την ομάδα του Υδραϊκού, με σκοπό την πρώτη από τις δύο νίκες που χρειάζονται, για την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Ο επόμενος αγώνας θα γίνει το Σάββατο, 16.05.2015 και ώρα 16.00, στο κολυμβητήριο της Γλυφάδας.

Θα είμαστε όλοι εκεί!!! Καλή επιτυχία στην ομάδα μας!

Please follow and like us:
Υδατοσφαίριση

Νίκη στην τελευταία αγωνιστική για τους Άνδρες

Με νίκη ολοκλήρωσε την φετινή κανονική περίοδο ( 22η αγωνιστική ), η ομάδα μας υδατοσφαίρισης των ανδρών επικρατώντας το Σάββατο στο κολυμβητήριο του Λαιμού της αντίστοιχης ομάδας του Υδραικού με τελικό σκόρ 7-4.

Με την νίκη αυτή η ομάδα μας κατετάγη 3η στον βαθμολογικό πίνακα της κανονικής περιόδου.

Σειρά έχουν τώρα τα play off με αντίπαλο και πάλι την ομάδα του Υδραικού.

Please follow and like us:
Υδατοσφαίριση

Χάλκινο για τους Εφήβους στο Πρωτάθλημα

Την Τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η ομάδα των Εφήβων στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων που πραγματοποιήθηκε στην Θεσσαλονίκη στις 23 – 26/04/2015.

Οι παίκτες μας κράτησαν το καλύτερο για το τέλος, νικώντας με χαρακτηριστική άνεση τη Γλυφάδα, στον αγώνα για την Τρίτη θέση.

Σύνθεση ομάδας:
Δελαγραμμάτικας Νίκος
Κουρούβανης Δημήτρης
Παπαγεωργίου Ευστάθιος
Βυθούλκας ΄Αγγελος
Τζανέτος Τζώρτζης
Μπουγιούρης Γεώργιος
Πρωτοπαπάς Εμμανουήλ
Γιαννουρής Αντώνης
Μολοχάδης Σταμάτιος
Καλής Φοίβος
Ρομπόπουλος Χαράλαμπος
Γκιουρτζίδης Ανέστης
Βλαχοτάσιος Βάιος
Τζανέτος Νικόλαος
Παπάζογλου Ιωάννης
Πάτερος Θ.
Δήμου Δ.
Ξανθόπουλος Σ.

Προπονητής: Παναγιώτης Πρίμπας.  Έφορος: Παναγιώτης Τροβάς και Ανδρέας Ρομπόπουλος

Please follow and like us:
Υδατοσφαίριση

Προπονητικό τουρνουά οι άνδρες

Προπονητικό τουρνουά υδατοσφαίρισης ανδρών διοργανώνει ο ΝΟΒ στις 13 και 14 Ιανουαρίου στις εγκαταστάσεις του.

Στο τουρνουά από το οποίο θα απουσιάσουν οι διεθνείς , θα πάρουν μέρος εκτός του ΝΟΒ , ο Πανιώνιος, ο ΝΟ Αργοστολίου και ο ΝΟ Καλαμακίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα

Παρασκευή 13/1
19:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-Ν.Ο.ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ
20:00 ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ-Ν.Ο.ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

Σάββατο 14/1
10:00 ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ-Ν.Ο.ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ
11:00 Ν.Ο.ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ- ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

17:00 Ν.Ο.ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ- Ν.Ο.ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ
18:00 ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ- ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Please follow and like us: