Category: Καλλιτεχνική Κολύμβηση

Αξίζει να Διαβάσετε

Χειμερινοί αγώνες Συγχρονισμένης.

Screen Shot 2016-01-25 at 11.48.08

Με έξι μόνο αθλήτριες το ομάδικο του Ναυτικού Ομίλου Βουλιαγμένης κατάφερε να πάρει την έκτη θέση με πολύ μικρή βαθμολογικά διαφορά ενώ την όγδοη θέση πήρε το ντουέτο, στους Χειμερινούς Αγώνες κορασίδων Β στη Νέα Σμύρνη το Σαββατοκύριακο 23-24/01/2016.

Ομαδικό
Ανδρεάδου Δέσποινα
Γκάγκαλη Μιχαέλα
Ευθυμιοπούλου Δανάη
Καμμένου Λάουρα
Λαγού Ναταλίας
Πιοβάν Νίκη

Ντουέτο
Λαγού Ναταλίας
Πιοβάν Νίκη

Please follow and like us:
Αξίζει να Διαβάσετε

Χειμερινοί αγώνες συγχρονισμένης κολύμβησης.

Screen Shot 2016-01-11 at 13.03.35

Με μετάλλιο ξεκίνησε η νέα χρονιά για τα κορίτσια της συγχρονισμένης κολύμβησης στους Χειμερινούς Αγώνες στο Παπαστράτειο κολυμβητήριο.
Το Σαββατοκύριακο 9-10/1/16 οι κορασίδες Α κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο στο ελεύθερο ομαδικό και την 5η και την 7η θέση τα ντουέτα μας.
Ομαδικό
Θύμη Ευαγγελία Βηθλεέμ
Κωστίμπα Δέσποινα
Μαλκογεώργου Ευαγγελία
Μέλλου Ξανθή
Σελετοπούλου Ιωάννα
Σπυροπούλου Ματίλντ Ιωάννα
Τζαμπαζίδη Μαρία
Φανού Ευδοκίας
Καπαματζιάν Κοκαράκη Βερκίνε

Ντουέτα

Μέλλου Ξανθή
Σελετοπούλου Ιωάννα
Τζαμπαζιδη Μαρία

Μαλκογεώργου Ευαγ.
Φανού Ευδοκία
Θύμη Ευαγ.

Please follow and like us:
Αξίζει να Διαβάσετε

Hμερίδα πρόκρισης για τα κορίτσια.

Screen Shot 2015-12-18 at 5.26.19 PM

Με επιτυχία έγινε η ημερίδα πρόκρισης αστεριών το Σαββατοκύριακο 12-13/12/15 στο κολυμβητήριο του Χαλανδρίου με 33 αθλήτριες μας να προκρίνονται και να έχουν δικαίωμα συμμετοχής στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα.

Please follow and like us:
Αξίζει να Διαβάσετε

Στις Σέρρες η Συγχρονισμένη.

Στιγμιότυπο 2015-10-27, 12.13.02 μ.μ.

Στις Σέρρες ταξίδεψε η ομάδα συγχρονισμένης κολύμβησης κορασίδων Α το Σαββατοκύριακο 23-25/10/15.
Ευχαριστούμε πολύ τον Μ Γ Σ Πανσερραικό ιδιαίτερα την κα Θωμαή Θεοδωρίδου για την φιλοξενία και την μετακίνηση της ομάδας.
5η θέση ομαδικό
Ανδρούτση Ξ
Καπαματζιαν Κοκαράκη Β
Μαλκογεώργου Ε
Μέλλου Ξ
Σαραντίδη Ν
Σελετοπούλου Ι
Σπυροπούλου Μ
Φανού Ε

7η θέση Ντουέτο
Μέλλου Ξ
Σελετοπούλου Ι
Σαραντίδη Ν r

9η θέση Ντουέτο
Μαλκογεώργου Ε
Φανού Ε
Καπαματζιάν Κοκαράκη Β r

8η θέση Σόλο
Μέλλου Ξ

9η θέση Σόλο
Σελετοπούλου Ι
Προπονήτριες
Βερώνη Κ
Παπανδρέου Ε

Please follow and like us:
Αξίζει να Διαβάσετε

Αλζικουζη και Μαλκογεωργου στον Τελικο του Παγκοσμιου στο Καζαν!

Οι αθλήτριες του ΝΟΒ, Μαρία Αλζιγκούζη και Σοφία Μαλκογεώργου, που συμμετέχουν στην Εθνική Ομάδα Συγχρονισμενης στο Παγκόσμιο Καζαν 2015, θα αγωνιστούν σήμερα, 
Παρασκευή 20:00 στον Τελικό του Ελεύθερου Ομαδικου και αύριο, Σάββατο 17:30 στο Κόμπο.

Καλή επιτυχία στην Ομάδα και τις Αθλήτριες μας!!!

Please follow and like us:
Press

Αναβάλλονται τα Πρωταθλήματα !

Με σημερινή ανακοίνωση της Κ.Ο.Ε., κατόπιν εντολής της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού, αναβάλλονται εν ευθέτω χρόνω και εξαιτίας της διεξαγωγής του δημοψηφίσματος, τα Πρωταθλήματα Υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών και μίνι-Κορασίδων, καθώς και το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κολύμβησης Κορασίδων!
Επίσης αναβάλλεται η διοργάνωση της 2. ημερίδας Wakeboard στον ΝΟΒ!

Please follow and like us:
Καλλιτεχνική Κολύμβηση

Με δύο Χάλκινα ο ΝΟΒ, στο Πανελλήνιο Νεανίδων Συχρονισμένης!

Με δύο χάλκινα μετάλλια και τέταρτη θέση στη Γενική Κατάταξη για το Ναυτικό Ομιλο Βουλιαγμένης, ολοκληρώθηκαν οι Πανελλήνιοι Αγώνες Συγχρονισμένης Κολύμβησης Νεανίδων, που ἐγιναν αυτό το Σαββατοκύριακο στο Χαιδάρι.

Στο Κόμπο, όπου ο ΝΟΒ πήρε το ένα χάλκινο μετάλλιο, συμμετείχαν οι αθλήτριές μας : Μαρία – Αμαλία Αθανασοπούλου, Μαρία – Νεφέλη Γαζή, Ειρήνη Κατσιώτη, Σοφία – Ευαγγελία Μαλκογεώργου, Ξανθή Μέλλου, Ναντέζντα – Ελπίδα Σαραντίδη, Σοφία Σαραντίδη, Ιωάννα Σελετοπούλου, Μελίνα – Κλεμάνς Σπυροπούλου, Φλώρα Χαλακατεβάκη, αναπλ. Παρασκευή Δροσοπούλου, Αντιγόνη Σταμέλου. Βαθμοί: 76,533

Στο Ντουέτο, η Σοφία Μαλκογεώργου και η Σοφία Σαραντίδη απέσπασαν το δεύτερο χάλκινο για την Ομάδα του ΝΟΒ. Επίσης, η Σοφία Μαλκογεώργου κατέκτησε την τέταρτη θέση στο Σόλο.

Στο Ομαδικό, ο ΝΟΒ κατετάγη τέταρτος με 73,4192 βαθμούς.

Θερμά Συγχαρητήρια στα Κορίτσια μας.

 

Please follow and like us:
Καλλιτεχνική Κολύμβηση

4η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων, Συγχρονισμένης

Την 4η θέση στην Αγωνιστική Τετράδα, την 5η θέση στο Ομαδικό και την 6η θέση στο Κόμπο, κατέκτησε η Ομάδα Κορασίδων του ΝΟΒ, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που τελείωσε το προηγούμενο Σαββατοκύριακο (19-21.06.15) στο κολυμβητήριο του Χαιδαρίου. Την Ομάδα μας, αποτελούσαν οι αθλήτριες:

Ευθυμιοπούλου Μ, Σταματία Η, Μπογράκου Τζανετάκου Κ, Μπουτσικάρη Α, Ανδρεάδη Δ, Γκαγκαλή Ρ, Κυριακίδη Δ, Κωστίμπα Δ, Λαγού Ν, Πιοβάν Ν, Τζαμπαζίδη Μ, Γκαγκαλή Μ, Ευθυμιοπούλου Λ, Χέλμη Ε, Καλογεροπούλου Δ και Καμμένου Λ.
Μπράβο στα κορίτσια!!

 

Please follow and like us:
Καλλιτεχνική Κολύμβηση

Πανέλληνιο Πρωτάθλημα Νεανίδων Συγχρονισμένης Κολύμβησης, 26-28.06.15

Στο κολυμβητήριο Χαϊδαρίου διεξάγεται (26-28 Ιουνίου) το Πανελλήνιο πρωτάθλημα συγχρονισμένης κολύμβησης Νεανίδων με τη συμμετοχή 100 αθλητριών από 11 Σωματεία (22 Σόλο, 16 Ντουέτα, 9 Ομαδικά, 6 Κόμπο).
Ο Ναυτικός Ολιμος Βουλιαγμένης συμμετέχει στους αγώνες με τις αθλήτριες:
Μαλκογεωργου Ε, Σαραντίδη Σ, Γαζη Ν, Κατσιώτη Ε, Χαλακατεβάκη Φ, Αθανασοπούλου Μ, Μέλλου Ξ,
Σπυροπούλου Μ, Σελετοπούλου Ι, Σταμέλου Α, Δροσοπούλου Ε, Καρρά Β, Μανωλοπούλου Α, Μανωλοπούλου Θ και Χαλιώτη Α.
Το πρόγραμμα των αγώνων:
Παρασκευή, 26/6
17.00 Σόλο (προκριματικός)
19.30 Ντουέτο (προκριματικός)
Σάββατο, 27/6
10.00 Φιγούρες
18.00 Κόμπο (Τελικός)
20.00 Σόλο (Τελικός)
Κυριακή, 28/6
10.00 Ντουέτο (Τελικός)
12.00 Ομαδικό (Τελικός)
Αλυτάρχης των αγώνων ο Γιώργος Χριστοφοράτος, Διευθυντής της ΚΟΕ και Διαιτητής η Ελένη Κουγιά, τεχνική σύμβουλος του αθλήματος στην Ομοσπονδία.
από το ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ
Please follow and like us:
Καλλιτεχνική Κολύμβηση

Οι Κορασίδες της Συγχρονισμένης, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 19-21.06.15!

Σήμερα ξεκινάει στο κολυμβητήριο Χαϊδαρίου το Πανελλήνιο πρωτάθλημα συγχρονισμένης κολύμβησης Κορασίδων Β’ , που θα διαρκέσει από 19 μέχρι 21 Ιουνίου 2015 και στο οποίο συμμετέχουν 16 Σωματεία και πάνω από 300 αθλήτριες.

Το πρόγραμμα των αγώνων είναι ως εξής:
Παρασκευή, 19/6 12.30 Κόμπο (προκριματικά) 17.00 Ντουέτο (προκριματικά) 20.00 Ομαδικό (προκριματικά)
Σάββατο, 20/6 09.00 Σόλο (προκριματικά) 12.00 Κόμπο (Τελικός) 14.00 Αγωνιστική 4άδα (Τελικός) 17.30 Φιγούρες Κυριακή, 21/6 09.00 Σόλο (Τελικός) 11.30 Ντουέτο (Τελικός) 13.30 Ομαδικό (Τελικός)

 

Please follow and like us: